Earthscraper

W XXI wieku turystyka wkracza na „nieziemski” poziom – już niedługo oprócz tradycyjnych wycieczek do najatrakcyjniejszych miejsc na Ziemi, każdy dysponujący odpowiednią ilością gotówki będzie mógł zameldować się w kosmicznym hotelu. więcej »

Projektanci nazwali swój pomysł „earthscraper”, analogicznie do „skyscraper” oznaczającego po angielsku drapacz chmur. W założeniu jest to ogromy 65-piętrowy wieżowiec, tylko że „odwrócony” zamiast wznosić się w niebo, jest wkopany głęboko w ziemię.

Zaprojektowany przez firmę BNKR Arquitectura budynek miałby stanąć w centrum stolicy Meksyku. Zamiast jednak zmieniać krajobraz i odróżniać się od miejscowej zabudowy, będzie na pierwszy rzut oka praktycznie niewidoczny.

We wnętrzu podziemnego wieżowca znajdzie się miejsce na centrum kultury poświęcone cywilizacji Azteków, przestrzeń handlową, mieszkalną – a na samym dnie – biznesową. Budowla ma sięgać 300 metrów w głąb ziemi.

Najciekawsze jest jednak to, że przeźroczyste podłogi na poszczególnych poziomach pozwalają oglądać dalsze poziomy konstrukcji. Ciekawe, czy rzeczywiście ten koncept miałby szansę na realizację?

Kto chciałby mieszkać w podziemnym wieżowcu? Chętni na pewno się znajdą /Gadżetomania.pl

Article source: http://nt.interia.pl/news/earthscraper-podziemny-wiezowiec,1702031#utm_source=RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign=RSS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *