Google wciąż najbardziej atrakcyjnym pracodawcą

Firma Universum po raz kolejny opublikowała ranking przygotowany w oparciu o opinie 160 tysięcy studentów poszukujących pracy w sektorze biznesowym oraz inżynieryjnym. Zaskoczenia tym razem nie było.

Największym zainteresowaniem cieszy się niezmiennie Google i to w obu wymienionych wcześniej kategoriach. Gigant z Mountain View prowadzi w sektorze „biznes” już po raz trzeci z rzędu, a zatem według „The World’s Most Attractive Employers 2011” jest wymarzonym pracodawcą już od dłuższego czasu.

W rankingu inżynierów uznaniem cieszą się również inne znane firmy technologiczne. Drugie miejsce należy do IBM, natomiast kolejne do Microsoftu. Warto przy okazji zauważyć, że podobna kolejność dwóch ostatnich korporacji obowiązuje również w przypadku wyceny giełdowej. Po dziewięciu latach IBM zdołało wyprzedzić znanego producenta systemów dzięki skupieniu się na sektorze biznesowym.

Wśród inżynierów dużym zainteresowaniem cieszą się także Intel (5 pozycja), Sony (6) oraz Apple (7). Pomimo długiej obecności na rynku Google wciąż wydaje wiele innowacyjnych produktów, które zdobywają serca internautów. W ostatnim czasie duże sukcesy odnosi przeglądarka Chrome, a firma rozwija również dobrze zapowiadającą się usługę społecznościową Google+.

Article source: http://di.com.pl/news/40674,1,0,Google_wciaz_najbardziej_atrakcyjnym_pracodawca.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *