Rządowa platforma informacyjna obniża przejrzystość procesu legislacyjnego

Dziennik Gazeta Prawna informuje, że platforma RPL, na którą rząd wydał 1,5 mln PLN nie pomaga w zwiększeniu przejrzystości procesu legislacji. W obecnej formie jest nieczytelna i zniechęca do zapoznawania się z przygotowywanymi ustawami i ich zmianami.

Strona wykonana jest w sposób nienowoczesny i bardzo trudno znaleźć na niej cokolwiek bez konieczności przeglądania wszystkich zamieszczonych tam dokumentów. Specjaliści oceniają, że platforma RPL obniża przejrzystość procesu legislacji i jest niefunkcjonalna.

Wynika z tego, że inwestycja warta półtora miliona złotych stanowi obecnie jedynie magazyn z dokumentami, które nie są nawet posortowane w sposób, który ułatwia ich przeglądanie. Trudno się w nich odnaleźć zwłaszcza zwykłym obywatelom, którym to miała pomagać.

Platforma Rządowy Proces Legislacji została skrytykowana za nieczytelność i niefunkcjonalność. Niewątpliwie sama idea jest bardzo dobrą inicjatywą, ale jej realizacja mogłaby być znacznie nowocześniejsze, a wtedy pozwalałaby obywatelom rzeczywiście śledzić proces powstawania ustaw. Obecnie wymaga to sporego wysiłku i wiedzy na ich temat.

Article source: http://www.pcworld.pl/news/377839/Rz.dowa.platforma.informacyjna.obniza.przejrzysto.c.procesu.legislacyjnego.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *