Microsoft aktualizuje swój dysk sieciowy SkyDrive (wideo)

Gigant z Redmond poinformował na swoim blogu o nowościach, jakie użytkownicy znajdą w dysku sieciowym SkyDrive, który od dłuższego czasu konkuruje m.in. z popularnym Dropboksem.

Czytaj także: Microsoft udostępni pakiet Office dla iPada

Jedną z najważniejszych nowości jest możliwość łatwego udostępniania dokumentów między użytkownikami wykorzystującymi chmurową wersję pakietu Office 365. Jak informowaliśmy niedawno, pakiet cieszy się znacznie większym zainteresowaniem niż jego poprzednik, co choć jest niewątpliwym sukcesem Microsoftu, pomaga jednocześnie w promowaniu konkurencyjnych rozwiązań Google’a.

Użytkownicy mogą teraz udostępniać pliki bezpośrednio z poziomu aplikacji, którą aktualnie wykorzystują, a przy okazji nie muszą przejmować się już strukturą katalogów czy różnicami powstałymi w wyniku edycji tego samego pliku przez wiele osób. Podobnie jak w przypadku Dokumentów Google’a, wystarczy podać adres osoby, której chcemy udostępnić dany materiał, a później ustawić jej uprawnienia.

Dane przechowywane na dysku SkyDrive możemy również łatwo udostępniać na Facebooku bądź przesyłając znajomym link do konkretnych zasobów. Łatwiejsza ma być również organizacja i przesyłanie nowych plików. Dzięki lepszemu wsparciu dla HTML5 nowe dokumenty i zdjęcia możemy teraz po prostu przeciągnąć na okno usługi w przeglądarce. Również zmiana położenia samych folderów została znacznie uproszczona, co dobrze przedstawiono na materiale wideo poniżej.

Czytaj także: Kinect będzie czytał z ruchu warg?

Article source: http://di.com.pl/news/41915,1,0,Microsoft_aktualizuje_swoj_dysk_sieciowy_SkyDrive_wideo.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *