LG zapowiedziało 55-calowe telewizory OLED

LG Display podaje, że czas reakcji (potrzebny na zmianę koloru pikseli) ekranów OLED jest 1 000 razy szybszy niż w przypadku wyświetlaczy LCD. Mają być od nich również bardziej energooszczędne i znacznie cieńsze z uwagi na to, że nie wymagają podświetlania. Niedawno Samsung rozwiązał jednak ten problem również w przypadku ekranów LCD.

Do tej pory wyświetlacze OLED nie zyskały popularności wśród producentów telewizorów. Ograniczenie stanowił ich rozmiar oraz drogi proces produkcji. Teraz LG znalazło sposób na pokonanie tych problemów. Rozwiązaniem ma być technologia Oxide TFT (wykorzystuje tlenek krzemu), która zastąpi opartą na niskotemperaturowym polikrzemie stosowanym w mniejszych OLED-ach.

LG zapewnia, że rezygnacja z amorficznego krzemu nie pogorszy jakości obrazu oferowanego przez zapowiadane telewizory HD z ekranami OLED, a znacznie obniży ich ceny. Nowe wyświetlacze zostaną zaprezentowane na targach CES 2012, które rozpoczną się 10 stycznia. Wtedy przekonamy się, jak sprawdza się nowa technologia produkcji OLED-ów.

Zobacz też testy telewizorów LCD i plazmowych.

Article source: http://www.pcworld.pl/news/378881/LG.zapowiedzialo.55.calowe.telewizory.OLED.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *