Megaupload zweryfikuje nasze podejście do chmury obliczeniowej?

Megaupload zostało zamknięte przez FBI oraz Departament Sprawiedliwości USA, a jego właścicieli oskarżono o naruszanie praw autorskich. Likwidacja serwisu doprowadziła jednak do tego, że niektórzy ludzie stracili swoje legalne dane przechowywane w chmurze Megaupload. Niektórzy chcą nawet pozwać rząd USA.

Profesor Albert Zomaya z Uniwersytetu w Sydney mówi, że konsumenci i niektóre firmy dopiero teraz zaczynają korzystać z chmury obliczeniowej, ale technologia ta jest w użyciu od lat osiemdziesiątych, a wiele dużych firm uważa posiadanie własnego serwera za rozwiązanie całkowicie przestarzałe. Zomaya dodaje, że do tego grona zalicza się serwis Facebook, który pracuje w chmurze.

Profesor z Uniwersytetu w Sydney uważa, że zamknięcie Megaupload nie powinno odstraszać od chmury obliczeniowej, ale posłużyć jako lekcja wskazująca na ważność tworzenia kopii zapasowych w większej ilości miejsc. Sprawa przeciwko Megaupload nie jest podstawą do niepokoju o cloud computing, ale powinna zmusić nas do przemyślenia naszego podejścia do przechowywania danych – wyjaśnia Zomaya.

Po raz kolejny pojawiają się kontrowersje wokół chmury obliczeniowej. Czy nasze dane są bezpieczne i tylko my mamy do nich dostęp? Czy ciągle należą do nas? Wiele pytań towarzyszy tej technologi, ale jeśli chcemy korzystać w pełni z tego, co oferuje nowoczesny internet oraz technologia mobilna, to praktycznie nie mamy wyjścia i musimy przynajmniej w pewnym zakresie używać chmury.

Article source: http://www.pcworld.pl/news/379761/Megaupload.zweryfikuje.nasze.podej.cie.do.chmury.obliczeniowej.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *