Microsoft Office 15 wchodzi w fazę Technical Preview

Microsoft Office 15 to nazwa kodowa, która prawdopodobnie zostanie zmieniona na Office 2012 lub Office 2013 w zależności od tego, jak szybko ukaże się na rynku. Na razie niewiele wiadomo na temat nowego pakietu biurowego, ale PJ Hough z zespołu nad nim pracującego napisał na blogu, że jest to najambitniejsze przedsięwzięcie nad jakim pracował zespół Office’a.

Hough mówi, że Office 15 pomoże ludziom w szybszej i inteligentniejszej pracy oraz komunikacji. Wraz z nim zaktualizowane zostaną Office 365, Exchange, SharePoint, Lync, Project oraz Visio. Microsoft pracuje nad poprawą jakości swoich usług w chmurze, dla serwerów, urządzeń mobilnych i pecetów.

Podobno Office 15 będzie miał rozszerzenia dla interfejsu Metro w Windows 8, ale Microsoft jeszcze nie skomentował tych doniesień. Nie potwierdził też, czy pakiet biurowy będzie wspierał tablety wyposażone w Windows 8, a korzystające z procesorów ARM. Nie wiadomo również, czy Office 15 ukaże się razem z nowym systemem operacyjnym Microsoftu, który prawdopodobnie pojawi się w październiku 2012 roku.

Wiele wskazuje na to, że nowy pakiet biurowy ukaże się raczej pod koniec 2012 roku. Nie wykluczone jednak, że Microsoft pracuje także nad wersją Office’a dla tabletów z interfejsem Metro, która będzie podobna do tej z Windows Phone. Więcej powinniśmy dowiedzieć się latem, gdy pojawi się publiczna beta pakietu biurowego.

Article source: http://www.pcworld.pl/news/379805/Microsoft.Office.15.wchodzi.w.faze.Technical.Preview.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *