GG uruchamia swój wirtualny dysk w chmurze

Na rynku dostępny jest już Dropbox, Microsoft ma SkyDrive, Apple dostarcza iCloud. GG Network również chce mieć swój wirtualny dysk sieciowy – GG Dysk. Firma oferuje 3 GB miejsca za darmo, a posiadacz konta musi korzystać z nowego GG. Osoba, której wyślemy odnośnik do pliku, nie musi mieć konta GG. Dysk nie posiada limitów wielkości przesyłanych plików, co ma być jego wyróżnikiem wśród konkurencji.

Czytaj też: Debiutuje polska chmura Storino

GG Dysk ma umożliwiać m.in. przechowywanie plików w chmurze oraz udostępnianie ich np. po przeniesieniu do folderu „dla znajomych”, aby znajomi z listy kontaktów mogli się z nimi zapoznać. Usługa pozwoli także na pracę wspólną czy – w późniejszym czasie – synchronizację z komputerem. W przyszłości ma zostać udostępniona także możliwość kupna konta premium, które pozwoli na zwiększenie pojemności dysku.

GG Dysk można przetestować w webowej wersji komunikatora lub pobierając nowe GG ze strony: beta.gg.pl/info/pobierz. Prawdopodobnie niedługo pojawią się też osobne mobilne wersje aplikacji bądź usługa zostanie zaimplementowana do aplikacji GG na iOS i Androida.

Article source: http://di.com.pl/news/43917,1,0,GG_uruchamia_swoj_wirtualny_dysk_w_chmurze.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *