MWC 2012: Nokia chce przyciągnąć deweloperów

Prezes Nokii powiedział, że, w porównaniu do innych wiodących platform mobilnych, Nokia z Windows Phone jest znacznie bardziej przyjazna deweloperom i lepiej dostosowuje się do potrzeb operatorów sieci komórkowych. Podał też przykład takich działań.

Polecamy: MWC 2012: Nokia 808 z 41 Mpix aparatem i niedroga Lumia 610

Stephen Elop powiedział, że Nokia skupia się na ułatwieniu deweloperom zarabiania. W tym celu współpracuje ze 140 operatorami w 40 krajach, którzy pozwalają na dołączanie opłat za zakupione aplikacje do swoich rachunków. Z badań Nokii wynika, że płatności za pośrednictwem operatorów (dołączane do rachunku lub za pomocą SMS-ów) pięciokrotnie zwiększają ilość zakupów dokonywanych przez użytkowników – informuje Elop.

Rozwiązanie takie jest dobre dla osób, które posiadają smartfon, ale nie mają karty kredytowej, by za jej pomocą płacić za aplikacje. Faktem jest jednak, że nie tylko Nokia korzysta z takiej współpracy z operatorami sieci komórkowych.

Test: Nokia Lumia 800

Nokia ogłosiła też, że aplikacje dla platformy Windows Phone przygotują deweloperzy pracujący dla firm Kraft Foods, Michelin Travels i Red Bull. Informacja ta została podana m.in. dlatego, by pokazać deweloperom, że skoro takie firmy decydują się na wejście do świata Windows Phone, to widać warto.

Article source: http://www.pcworld.pl/news/380694/MWC.2012.Nokia.chce.przyci.gn.c.deweloperow.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *