Barnes & Noble również w Europie

Niedawno Amazon poinformował o udostępnieniu w Europie nowej wersji czytnika Kindle. Jeden z największych konkurentów koncernu na rynku tego typu urządzeń nie zamierza bezczynnie przyglądać się ekspansji amerykańskiego producenta.

Czytaj także: Google zarabia więcej na iOS niż Androidzie

W połowie tego miesiąca w Niemczech powstała nowa firma Barnes Noble Digital Media GmbH, która ma być oknem na Europę amerykańskiego producenta czytników i tabletów. Pod koniec marca firma rozpoczęła już promowanie urządzeń Nook na konferencji w Londynie, gdzie prowadzi rozmowy przede wszystkim z deweloperami.

Jak zauważa serwis TechCrunch, obecnie zainteresowanie wydawców oraz deweloperów jest dla Barnes Noble zadaniem kluczowym, choć jednocześnie bardzo trudnym. Według firmy badawczej IDC udziały w rynku czytnika Nook wahają się w granicach zaledwie 3,5%. Konkurowania z Amazonem nie ułatwiają również atrakcyjne ceny sprzętów proponowane przez amerykańskiego pioniera handlu internetowego.

Niemiecki oddział Barnes Noble mam mieć swoją siedzibę w Berlinie, natomiast już teraz mówi się, że Amazon może otworzyć swoje fizyczne sklepy. Placówkami tego typu może się pochwalić m.in. koncern Apple, Microsoft, a wkrótce być może również firma Google.

Czytaj także: Kindle Store zablokowany przez kilka godzin

Article source: http://di.com.pl/news/44481,1,0,Barnes__Noble_rowniez_w_Europie.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *