Co należy wiedzieć o webinariach?

Z badania wynika, że ponad 50% badanych firm przeprowadza więcej niż jedno webinarium dziennie. Najczęściej przeprowadzane są trzy webinaria w ciągu doby (18%), ale nie zabrakło firm, które korzystają z tej formy komunikacji znacznie częściej. 8% badanych przeprowadza ponad 27 spotkań online w ciągu zaledwie jednego dnia.

Najczęściej webinaria organizowane są w celach edukacyjnych. Wykorzystanie spotkań online do edukowania obecnych i potencjalnych klientów zadeklarowało aż 85% firm. Poza tym do podstawowych celów organizowania webinariów należy pozyskiwanie klientów (77%) oraz wzmocnienie pozycji firmy na rynku (60%). W przypadku ponad połowy firm jednym z podstawowych celów każdego spotkania online jest konwersja pozyskanych już kontaktów.

Czytaj też: Webinaria podczas e-Skills Week 2012

W statystycznym webinarium uczestniczą osoby z dwóch krajów. A rekordowe było spotkanie, w którym udział wzięli uczestnicy aż z 54 krajów.

Przeprowadzone przez nas badanie pokazuje nie tylko rosnącą popularność przenoszenia spotkań i szkoleń do internetu. Warto zwrócić uwagę również na to, że w webinarium uczestniczą zazwyczaj osoby z przynajmniej dwóch krajów. Jest to jasny sygnał, że spotkania online spełniają swoje zadanie – mówi Szymon Grabowski, prezes Implix (ClickMeeting).

Badanie pozwoliło również ustalić, że najwięcej webinariów przeprowadzanych jest w środku tygodnia. Najpopularniejszym dniem okazał się wtorek, kiedy to odbywa się ponad 30% spotkań. Na drugim miejscu, z wynikiem 25,6%, jest środa. A ostatnie miejsce na podium przypadło piątemu dniu tygodnia – 17,9%. Jednocześnie najpopularniejszą porą dnia na przeprowadzenie spotkania online jest południe oraz wczesne popołudnie – w okolicach godziny czternastej. Statystycznie w webinarium bierze udział 28 uczestników i trwa ono ok. 65 minut.

Dane pochodzą z analizy blisko 8200 spotkań zorganizowanych przez klientów ClickMeeting w okresie wrzesień 2011 – luty 2012.

Article source: http://di.com.pl/news/44496,1,0,Co_nalezy_wiedziec_o_webinariach.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *