Chińskie mikroblogi boją się cenzury

W ubiegłym roku chiński rząd zaprezentował nowe przepisy, w myśl których niemal zakończono erę anonimowego publikowania w tamtejszych usługach mikroblogowych. Już wkrótce tożsamość każdego internauty chcącego napisać wiadomość w Państwie Środka będzie musiała zostać zweryfikowana.

Czytaj także: Internetowi giganci z Chin będą kontynuowali cenzurę

Serwis Sina informował niedawno, że po częściowym wprowadzeniu obostrzeń większość użytkowników pozostała aktywnych na stronie. Do pełnego zakończenia procesu weryfikacji wszystkich kont potrzeba jednak jeszcze co najmniej kilku tygodni.

Pomimo tego, że podjęliśmy istotne wysiłki, by sprostać wymaganiom weryfikacji, ze względu na zachowanie aktualnych użytkowników, naturę mikroblogów, a także brak sprecyzowanych informacji na temat implementacji procedur, nie byliśmy w stanie zweryfikować wszystkich internautów publikujących treści w naszych usługach – informują przedstawiciele Sina.

Zdaniem administracji witryny, gwałtowne wprowadzanie tak istotnych zmian może mieć bardzo niekorzystny wpływ na wzrost usługi. Jak tłumaczą, udana implementacja tego typu nowości powinna następować przez długi czas, by zapewnić użytkownikom odpowiednią wygodę. Oczywiście w tym przypadku administratorzy stron mikroblogowych nie mieli żadnego wpływu na ilość dostępnego czasu. 

Czytaj także: Chiny cenzurują kolejne strony

Article source: http://di.com.pl/news/45003,1,0,Chinskie_mikroblogi_boja_sie_cenzury.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *