LG Optimus True HD LTE wkracza do Europy

  • Podczas oczekiwania na Samsunga Galaxy S III, do internetu wypływają informacje dotyczące kolejnego, nowego członka rodziny Galaxy – modelu Samsung SCH-I200 Jasper. Czy nowe urządzenie może nas czymś zaskoczyć? więcej »

Jego kluczowa funkcja jest ujęta w nazwie. Łączność 4G LTE o szybkości do 100 Mb/s zapewnia niezbyt liczna grupa smartfonów. W Polsce taką technologię gwarantuje na dużą skalę Plus i dużo mówi się, że wkrótce w jego ofercie pojawią się pierwsze smartfony obsługujące LTE.

O wrażenia multimedialne zadba wyświetlacz wykonany w technologii IPS o przekątnej 4,5 cala i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Za wykonywanie zdjęć i nagrywanie filmów będzie odpowiedzialny aparat o matrycy 8 Mpix z diodą LED, a prowadzenie wideorozmów umożliwi przednia kamera o rozdzielczości 1,3 Mpix. Moc obliczeniową dostarczy dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz. Jego specyfikację uzupełnia 1 GB pamięci RAM.

Fabrycznie urządzeniem zarządzał będzie system Android w wersji Gingerbread. LG jednak zapewnia o szybkiej aktualizacji do Ice Cream Sandwich. Decydowanie się przez producenta na starszą wersję systemu operacyjnego Google jest czymś niemile widzianym w przypadku high-endu, szczególnie że ICS trafił na pokład nawet budżetowego tabletu małej firmy Overmax. Znając jednak politykę LG, nie dziwi to tak bardzo i trzeba liczyć, że producent wreszcie upora się z aktualizacjami serii Optimus, których temat ciągnie się już od ponad pół roku.

Cena na europejskim rynku? Na razie jest nieznana. Dokładna data wprowadzenia do sprzedaży? Ona również owiana jest tajemnicą. Oficjalnie potwierdzono, że pierwszym krajem europejskim, którego mieszkańcy będą mogli zakupić nowego Optimusa, są Niemcy. Czy warto? Wszystko zależy od zapotrzebowania na LTE. Jeśli nie jest to kwestia priorytetowa, to radziłbym poczekać na model 4X HD.

Zabierz pocztę na majówkę! Sprawdź wersję mobilną

Krzysztof Sylwerski

http://komorkomania.pl

Article source: http://interia.pl.feedsportal.com/c/34004/f/625109/s/1edb90a6/l/0Lnt0Binteria0Bpl0Cnews0Clg0Eoptimus0Etrue0Ehd0Elte0Ewkracza0Edo0Eeuropy0H1790A4550Tutm0Isource0FRSS0Gutm0Imedium0FRSS0Gutm0Icampaign0FRSS/story01.htm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *