Android ma kłopoty w Stanach Zjednoczonych?

Jak zauważa Horace Dediu z firmy Asymco, użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych coraz rzadziej porzucają swoje starsze telefony komórkowe na rzecz nowoczesnych smartfonów. Działa to na niekorzyść Samsunga czy firmy Apple.

Czytaj także: Pół miliarda urządzeń z Windows 8 na koniec 2013 roku?

Dediu, opierając się na raporcie firmy comScore, zauważa, że tylko w ciągu kwartału liczba starszych telefonów wymienianych na smartfony spadła z 1,5 miliona do zaledwie 300 tysięcy. Mniejszym zainteresowaniem cieszą się więc przede wszystkim smartfony z Androidem, a konkurencyjne Apple może się pochwalić tylko nieznacznym wzrostem rok do roku.

Prawdopodobnie jest zbyt wcześnie, by sugerować spowolnienie na rynku Androida w Stanach Zjednoczonych – tłumaczy jednak Dediu. – Wzrost może powrócić już jesienią. Producenci muszą się jednak obawiać przede wszystkim o ogólną liczbę kupowanych urządzeń z Androidem, która spadała w ostatnich czterech miesiącach.

Warto pamiętać, że jesienią najprawdopodobniej zaprezentowana zostanie nowa wersja smartfona iPhone od firmy Apple, na którego prawdopodobnie czeka wielu użytkowników. Również Google intensywnie pracuje nad kolejnymi wydaniami Androida, w których znajdziemy m.in. lepszej jakości mapy czy bardziej rozbudowany pakiet biurowy.

Czytaj także: Windows Phone z 7% udziałów w Chinach

Article source: http://di.com.pl/news/45621,1,0,Android_ma_klopoty_w_Stanach_Zjednoczonych.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *