Google Nexus Q zhakowany tuż po premierze

Nexus Q to efekt prowadzonych w sekrecie prac, który przypomina czarną kulę i określany jest jako „społeczny strumieniowy multimedialny odtwarzacz”.

Urządzenie działa pod kontrolą systemu Android 4.0 Ice Cream Sandwich i oferuje do dyspozycji użytkownika ten sam dwurdzeniowy procesor co Galaxy Nexus, 1 GB pamięci RAM, 8 GB wewnętrznej pamięci flash, moduły komunikacji bezprzewodowej, wzmacniacz 25 W oraz szereg różnych złączy.

Nexus Q pozwala na stworzenie multimedialnego centrum rozrywki, którym możemy zarządzać za pośrednictwem naszego tabletu. Co więcej, każdy posiadacz urządzenia z Androidem może przejąć nad nim kontrolę i odtwarzać za jego pośrednictwem zawartość swojej biblioteki.


Co ciekawe, w zaledwie kilka godzin po tym, jak Google obdarowało uczestników konferencji darmowymi odtwarzaczami Nexus Q, Christina Kelly, pracownik startupu Apportable, zamieściła na swoim koncie w serwisie Google+ zdjęcia, z których wynika, że gadżet Google został już zhakowany. Udało się to jednemu z jej kolegów, który uruchomił na urządzeniu grę Swords and Soldiers. Niestety nie można było w nią grać, gdyż podłączony monitor nie był dotykowy.

W każdym razie pokazuje to, że Nexus Q jest bardzo podatnym na różne usprawnienia gadżetem. Gdyby jeszcze tylko cena była niższa…

Dokładną specyfikację urządzenia znajdziecie tutaj

Article source: http://pcworld.feedsportal.com/c/34536/f/632104/s/20deadd4/l/0L0Spcworld0Bpl0Cnews0C38390A10CGoogle0BNexus0BQ0Bzhakowany0Btuz0Bpo0Bpremierze0Bhtml/story01.htm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *