Studenci uprowadzili wojskowego drona

  • The Office of Naval Research pracuje nad nowym systemem walki z piratami. Wrogie jednostki wytropią i zidentyfikują bezzałogowe drony. więcej »

Studenci z University of Texas w Austin poważnie narazili się Departamentowi Obrony USA. Z wykorzystaniem metod często stosowanych przez hakerów, przejęli oni kontrolę nad wojskowym dronem. Ich motywacja była podyktowana względami czysto naukowymi, a nie chęcią przeprowadzenia zamachu terrorystycznego.

Udało się im to dzięki wykorzystaniu spoofingu, czyli techniki ataków internetowych opierających się na umieszczeniu w sieci specjalnie przygotowanych i modyfikowanych pakietów danych. Odpowiedni sygnał został przesłany do modułu GPS drona, a reszta potoczyła się już sama.

Wszystko wskazuje na to, że spoofing jest idealną metodą przechwytywania wojskowych samolotów bezzałogowych. To rzekomo ta technika została wykorzystana w ubiegłym roku, kiedy to jeden z dronów rozbił się w Iranie. DARPA musi jak najszybciej ulepszyć system zabezpieczeń w swoich zaawansowanych technologicznie urządzeniach szpiegowskich, bo to co udało się zdolnym studentom, równie dobrze może udać się niebezpiecznym terrorystom.

Article source: http://interia.pl.feedsportal.com/c/34004/f/625109/s/20da3bf1/l/0Lnt0Binteria0Bpl0Cnews0Cstudenci0Euprowadzili0Ewojskowego0Edrona0H18160A890Tutm0Isource0FRSS0Gutm0Imedium0FRSS0Gutm0Icampaign0FRSS/story01.htm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *