Windows 8 i tablety Surface pojawią się w tym samym czasie

Kilkanaście dni temu Steven Sinofsky poinformował, że premiera systemu Windows 8 będzie miała miejsce 26 października. Wielu obserwatorów oczekiwało również, że w tym samym terminie na rynek trafią zaprezentowane niedawno tablety Microsoftu z rodziny Surface. Jak się właśnie okazało, mieli oni rację.

W dokumencie przesłanym przez Microsoft do US Securities Exchange Commission (amerykańska komisja papierów wartościowych i giełd) możemy bowiem m.in. przeczytać:

„Następna wersja naszego systemu operacyjnego, Windows 8, będzie generalnie dostępna 26 października. W tym samym czasie rozpoczniemy sprzedaż Surface, serię urządzeń zaprojektowanych i wyprodukowanych przez Microsoft”

Microsoft i czynniki ryzyka

Przeglądając dokument warto także zwrócić uwagę na część opisującą „czynniki ryzyka”. Możemy tam przeczytać m.in.:

„nasze urządzenia Surface będą konkurowały z produktami wytwarzanymi przez naszych partnerów OEM, co może mieć wpływ na ich przywiązanie do naszej platformy”
„musimy pozyskać programistów [aby móc konkurować z Google Play i Apple Store – red.], którzy będą pisali aplikacje dla nas i będą to aplikację wysokiej jakości oferujące atrakcyjny wygląd i dużą wartość. Wysiłki mające na celu konkurencję z tymi rynkami aplikacji mogą zwiększyć nasze koszty i obniżyć nasze marże operacyjne”

Cena

Niestety póki co dalej nie poznaliśmy szczegółów dotyczących najważniejszego elementu, czyli przewidywanych cen tabletów Surface.
__________________
Z pełną treścią zgłoszenia zapoznacie się tutaj, natomiast możliwości tabletów Surface poznacie czytając artykuł „Tablety Microsoft Surface Pro i RT: poznaj je bliżej i sprawdź czym się różnią”.

Article source: http://pcworld.feedsportal.com/c/34536/f/632104/s/21e943dd/l/0L0Spcworld0Bpl0Cnews0C384520A0CWindows0B80Bi0Btablety0BSurface0Bpojawi0Bsie0Bw0Btym0Bsamym0Bczasie0Bhtml/story01.htm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *