Android nie widzi mojej sieci

Podłączyłem Wi-fi do mojego laptopa i chciałbym dodać do urządzeń widzianych przez sieć swojego Androida. Szukałem nim sieci Wi-fi, ale nie może jej odnaleźć. Inne urządzenia, jak laptopy, widać doskonale i jest możliwość ich podłączenia. Natomiast przy próbie podłączenia z laptopa dostaję informację: „Oczekiwanie na użytkownika”, ale telefon nie dostaje żadnego sygnału o próbie połączenia. Co robić?

Wygląda na to, że na swoim laptopie ustanowiłeś połączenie Ad Hoc. Tego typu połączenia nie są wykrywane przez Androida i to przyczyna, dla której nie widzi on laptopa ani sieci. Oczywiście nawiązanie kontaktu jest możliwe, jednak mnóstwo z tym problemów. Są specjalistyczne aplikacje, które właczają obsługę Ad Hoc dla Andoida – jak na przykład WiFi Ad Hoc enabler for Android. Możesz także poczytać porady, jak tego dokonać – choćby na tej stronie. Uprzedzamy jednak, że takie operacje użytkownik wykonuje na własne ryzyko. Wymagają one także dość zaawansowanej wiedzy technicznej.

AdHoc

Polecamy za to – jeśli Twój telefon ma taką możliwość – zmienienia smartfona w punkt dostępowy Wi-fi, dzięki czemu będzie można podłączyć do niego laptopa. Jest taka możliwość w Samsung Galaxy S II. Jeśli masz ten model, kliknij na Ustawienia, wybierz Więcej (More), a następnie wybierz „Tethering and portable hotspots” i włącz „Portable Wi-Fi hot spot”.

Article source: http://pcworld.feedsportal.com/c/34536/f/632104/s/228d4694/l/0L0Spcworld0Bpl0Cnews0C3848170CAndroid0Bnie0Bwidzi0Bmojej0Bsieci0Bhtml/story01.htm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *