Za pięć lat w biurach nie będzie telefonów stacjonarnych

  • Wciąż rosnąca liczba firm zatrudniających pracowników zdalnych i mobilnych oraz konieczność optymalizacji kosztowej przedsiębiorstw stwarzają rynek dla usług monitoringu GPS pracowników. Już jesienią nowa usługa pojawi się w ofertach operatorów telefonii komórkowej. więcej »

Sondaż przeprowadzony przez Virgin Media Business wśród brytyjskich managerów odpowiedzialnych w firmach za kwestie IT i komunikację wykazał, że 65 procent z nich uważa, że telefony stacjonarne wkrótce przejdą do historii. Specjaliści przewidują, że linie stacjonarne wkrótce staną się zbędne, ponieważ nowoczesne, zaawansowane modele telefonów komórkowych są wszechstronne. Umożliwiają porozumiewanie się z klientami na wiele sposobów, nie tylko za pomocą rozmowy telefonicznej.

Inne technologie także czeka wymarcie. 62 procent CIO (chief information officers) uważa, że znikną też tradycyjne pecety zastępowane przez komputery przenośne i tablety. Większość stawia na rozpowszechnienie smartfonów, lecz co czwarty zapytany spodziewa się, że i one staną się niemodne, ponieważ zastąpią je… tablety.

Tony Grace z Virgin Media Business komentuje: „Tempo przemian technologicznych przeobraża sposób, w jaki pracujemy. Dziesięć lat temu trudno byłoby sobie wyobrazić biuro bez tradycyjnych telefonów. Obecnie nie do pomyślenia jest rozstanie się ze smartfonem”.

Anna Piwnicka

Article source: http://interia.pl.feedsportal.com/c/34004/f/625109/s/22f154dc/l/0Lnt0Binteria0Bpl0Cnews0Cza0Epiec0Elat0Ew0Ebiurach0Enie0Ebedzie0Etelefonow0Estacjonarnych0H183780A30Tutm0Isource0FRSS0Gutm0Imedium0FRSS0Gutm0Icampaign0FRSS/story01.htm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *