Pliki .amr

Sam skrót .amr pochodzi od Adaptive Multi-Rate. Jest to specyficzny format zapisu, stosowany w urządzeniach przenośnych – jak komórki czy smartfony – do zapisywania audio. Urządzenia domyślnie zapisuje w nim wszystko, co nagramy dyktafonem. Nietrudno zatem domyślić się, że bez problemu odsłuchamy go również na tego typu urządzeniu, jeśli jednak chcemy zrzucić pliki w tym formacie na komputer czy laptopa, również nie będzie żadnego kłopotu z ich odtworzeniem.

FormatFactory

Możemy użyć w tym celu odtwarzacza QuickTime, VLC lub RealPlayera, a jeśli nie mamy żadnego z wymienionych, bez trudu skonwertujemy .arm na bardziej popularny format za pomocą licznych prorgamów, np. FormatFactory. Zapraszamy do działu Multimedia na naszych stronach, gdzie znajduje się osobny działa aplikacji konwertujących formaty audio.

Warto wiedzieć, że format .arm został uznany przez http://wspólny projekt k” target=”_blank” class=”link” title=”3GPP”3GPP za oficjlany już w październiku 1999 roku.

Article source: http://pcworld.feedsportal.com/c/34536/f/632104/s/262118dc/l/0L0Spcworld0Bpl0Cnews0C3870A790CPliki0Bamr0Bco0Bto0Bjest0Bi0Bczym0Bobslugiwac0Bhtml/story01.htm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *