Włamał się na stronę Kancelarii Premiera. Prokuratura zawiesza śledztwo


Z pewnością większość z Was pamięta, co się działo na początku poprzedniego roku. Porozumienie ACTA zjednoczyło internautów, którzy wypowiedzieli „wojnę” rządzącym. Jednym z bardziej spektakularnych działań było włamanie się na stronę Kancelarii Premiera przez hakerów podpisujących się jako Polish Underground i zamieszczenie komunikatu z filmem zawierającym przesłanie gwiazdy sieci, Barbary Kwarck.

Dzień później dane hakera odpowiedzialnego za tę akcję opublikowała jednak grupa Happyninjas. Swoją decyzję tłumaczyła następująco: „Mamy ich dość. Kradzieże pieniędzy w internecie nie zostaną zostawione same sobie. Nie wspominając już o e-terroryzmie w postaci ataków na strony rządowe. Koniec pozerki oraz lansu, panowie”.

Zobacz również:

 • Rząd przeciwny ograniczaniu wolności w Internecie. Warto było walczyć z ACTA!
 • <!–/*
  * The backup image section of this tag has been generated for use on a
  * non-SSL page. If this tag is to be placed on an SSL page, change the
  * 'http://ads.idg.pl/www/delivery/…'
  * to
  * 'https://ads.idg.pl/www/delivery/…'
  *
  * This noscript section of this tag only shows image banners. There
  * is no width or height in these banners, so if you want these tags to
  * allocate space for the ad before it shows, you will need to add this
  * information to the tag.
  *
  * If you do not want to deal with the intricities of the noscript
  * section, delete the tag (from … to ). On
  * average, the noscript tag is called from less than 1% of internet
  * users.
  */–>

Okazał się nim 22-letni Łukasz S. z Wrocławia, który natychmiast został zatrzymany przez policję. Prokuratura postawiła mu następujące trzy zarzuty: hakingu, modyfikacji danych informatycznych i oszustwa.

Łukasz S. to żaden bohater

Pomimo tego, że za swoją akcję z pewnością zyskał on sympatię wielu protestujących, Łukasz S. okazał się nieciekawą postacią. To człowiek bardzo zarozumiały chwalący się w rozmowie z „Gazetą” swoimi nieprzeciętnymi zdolnościami hakerskimi, które koniec końców okazały się bardzo mizerne. Ponadto podczas sprawdzania jego komputera specom z policji udało się złamać jego zabezpieczenia i ustalić, że mężczyzna jest pospolitym cyberprzestępcą (stąd zarzut oszustwa; o kradzieżach wspomniała też grupa Happyninjas). Okazało się bowiem, że włamywał się wielokrotnie na strony sklepów internetowych oszukując ich klientów.

Łukasz S. bezkarny

Jak się właśnie dowiadujemy, od grudnia śledztwo w jego sprawie, pomimo tak poważnych zarzutów, jest zawieszone. Prokuraturze we Wrocławiu przez rok czasu nie udało się skierować aktu oskarżenia do sądu, co tłumaczy m.in. potrzebą wykonania czasochłonnych i skomplikowanych ekspertyz. Największym problemem okazało się jednak ustalenie miejsca pobytu trzech osób, które chciała przesłuchać: dwóch ważnych świadków (bez ich zeznań niemożliwe jest wysłanie do sądu aktu oskarżenia) i domniemanego wspólnika Łukasza S.

___________________

Patrząc na działania prokuratury w ostatnich latach mam nieodparte wrażenie, że jest ona najsłabszym ogniwem w naszym systemie prawnym…Zgadzacie się?

Article source: http://pcworld.feedsportal.com/c/34536/f/632104/s/2814d943/l/0L0Spcworld0Bpl0Cnews0C3881510CWlamal0Bsie0Bna0Bstrone0BKancelarii0BPremiera0BProkuratura0Bzawiesza0Bledztwo0Bhtml/story01.htm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *