Apple już na 8 miejscu w rankingu najpopularniejszych witryn. Pomogli użytkownicy mobilni

Z rankingu ComScore z 2012 roku wynikało, że witryny Apple zajęły 11 miejsce pod względem popularności. Przy opracowaniu najnowszego rankingu (luty 2013 rok) zaprzęgnięte do pracy zostało jednak narzędzie statystyczne o nazwie MMX Multi-Platform, które pozwoliło również uwzględnić aktywność amerykańskich mobilnych użytkowników smartfonów i tabletów.

Okazało się, że średnio „cyfrowa populacja” ujętych w zestawieniu konkretnych stron/stron firm wzrosła o 38%, zaś „cyfrowa jabłkowa populacja” zwiększyła się aż o 54%. Dzięki temu Apple odnotowało skok o trzy pozycje i zajęło ósme miejsce.

Zobacz również:

Google wykosiło szwedzkie słowo „ogooglebar”. Lepszej reklamy chyba nie mogło mu zrobić…
Apple iTV będzie najprawdopodobniej oferował ekran o rozdzielczości 4K

Identyczny procentowy wzrost odnotowała strona Twitter.com, natomiast w przypadku Grouponu wyniósł on aż 223%. Na pozycji lidera rankingu, co nikogo nie powinno dziwić, pozostało natomiast Google.

Na koniec warto jeszcze zauważyć, że wspomniana mobilna populacja uwzględniała jedynie osoby mające 18 i więcej lat. Co by się stało, gdyby pod uwagę wzięte zostały również nastolatki? Z pewnością cyfrowa populacja jeszcze by wzrosła, z tym, że jednym z największych wzrostów mógłby się pochwalić Facebook.

TOP 50 najpopularniejszych stron na świecie przedstawia poniższa tabela:

Article source: http://pcworld.feedsportal.com/c/34536/f/632104/s/2a1bb467/l/0L0Spcworld0Bpl0Cnews0C3892660CApple0Bjuz0Bna0B80Bmiejscu0Bw0Brankingu0Bnajpopularniejszych0Bwitryn0BPomogli0Buzytkownicy0Bmobilni0Bhtml/story01.htm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *