Microsoft połączy Windows RT z Windows Blue

Wraz z udostępnieniem systemu Windows 8 Microsoft miał nadzieję, że dzięki Surface RT (oparty na architekturze ARM) odniesie wielki sukces na rynku tabletów. Rzeczywistość okazała się jednak zgoła inna, zaś zarządzający urządzeniem system Windows RT nie wyrobił sobie marki. Ponadto sama jego nazwa jest mocno myląca dla części konsumentów, którzy przychodząc do domu ze swoim nowo zakupionym sprzętem dziwią się, że nie mogą uruchomić wielu desktopowych programów przeznaczonych dla „okienek”.

Interesujące doniesienia na temat planów Microsoftu związanych z Windows RT przedstawił właśnie serwis DigiTimes.com. Możemy w nich przeczytać, że gigant „nie wprowadzi już na rynek żadnych produktów z linii Windows RT”. Zamiast tego zamierza bowiem „połączyć linię produktów z następną generacją Windows o kodowej nazwie Blue”.

Zobacz również:

Kompletna lista mobilnych procesorów Intel Haswell opublikowana
Ruszyła trzecia edycja konkursu „Twoja firma, Twoja szansa na sukces”. Warto spróbować swoich sił
Microsoft aktualizuje kluczowe aplikacje. Nie, to jeszcze nie Blue…

O co tutaj może chodzić?
Niestety doniesienia te nie dają zbyt precyzyjnego obrazu. Biorąc pod uwagę pierwszy ich człon, mogłyby bowiem oznaczać dosłownie, że Microsoft nie zamierza wprowadzić na rynek kolejnej generacji tabletów z Windows RT. Stanowiłyby one więc rozwinięcie niedawnej wypowiedzi szefa działu finansowego w firmie Microsoft, Tami’ego Rellera, który stwierdził, że przynajmniej do maja nie będziemy świadkami premiery żadnego sprzętu pracującego w oparciu o wspomniany system. Pewne zamieszanie wprowadza tutaj jednak słowo „połączenie”.

Zbierając w całość informacje przekazane przez DigiTimes.com wydaje się więc prawdopodobne zarówno to, że chodzi wyłącznie o zmianę kłopotliwej nazwy, jak i to, że wkrótce pożegnamy się z RT.

Jak widać, jeżeli chodzi o system współpracujący z platformą ARM mamy spore zamieszanie. Jedno jest jednak pewne: Windows RT odniósł spektakularną porażkę.

Na koniec warto przypomnieć, że Microsoft zaprezentuje nam oficjalnie Windows Blue podczas Microsoft Build Developer Conference 2013, która odbędzie się w dniach 26-28 czerwca w San Francisco. Zanim to jednak nastąpi powinniśmy prawdopodobnie obserwować spadek popytu na komputery PC z Windows, gdyż konsumenci będą czekali na ich następną generację.

Article source: http://pcworld.feedsportal.com/c/34536/f/632104/s/2a1f2b4d/l/0L0Spcworld0Bpl0Cnews0C3892710CMicrosoft0Bpol0Bczy0BWindows0BRT0Bz0BWindows0BBlue0Bhtml/story01.htm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *