Facebook buduje czytnik newsów. Więc po to były hashtagi?

Oficjalnie Facebook jeszcze nie ogłosił, że pracuje nad czytnikiem newsów, informacje o takim projekcie podaje natomiast Wall Street Journal.

Zdaniem gazety społecznościowy gigant już od roku rozwija projekt o nazwie Reader, który ma prezentować treści z Facebooka w nowy wizualnie sposób, dostosowany do konsumpcji artykułów. WSJ dowiedział się też, że Reader nieco przypomina aplikację Flipboard (zob. WSJ, Facebook, With a Focus on Mobile, Works on Project for News Via Users).

Newsy na tablecie – fot. ze Shutterstock.com

Dla Facebooka to ma sens

Facebook oczywiście nie komentuje doniesień WSJ, ale trudno uwierzyć, aby jego twórcy nie brali pod uwagę korzyści wynikających z posiadania czytnika newsów. Po pierwsze, byłby to sposób, aby skłonić ludzi do częstszego korzystania z Facebooka. Po drugie, czytnik od Facebooka byłby wspomagany społecznościowo, a to oznacza więcej zbierania informacji o tym, co kto czyta.

Ponadto Facebook byłby postrzegany jako bardziej wszechstronne narzędzie, może nawet istotne źródło informacji. To wiele zmienia dla reklamodawców.

Zaczęło się od hashtagów

Facebook nie od dziś dąży w tę stronę. Niecałe dwa tygodnie temu serwis ogłosił wprowadzenie hashtagów, które umożliwiają posortowanie wpisów ze względu na ich tematykę. W ten sposób Facebook stworzył sobie warunki, aby w przyszłości stać się narzędziem do śledzenia najbardziej nośnych w sieci tematów, podobnie jak Twitter.

Również wprowadzona na początku tego roku wyszukiwarka Graph Search ma być narzędziem, które zmienia Facebooka w źródło informacji o świecie, a nie tylko źródło informacji o znajomych. Czytnik newsów to logiczny, następny krok.

Czytaj także: Klon Google Readera od Digg będzie gotowy za tydzień. Ma być prosty, z płatnymi dodatkami

Article source: http://di.com.pl/news/48404,1,Facebook_buduje_czytnik_newsow_Wiec_po_to_byly_hashtagi-Marcin_Maj.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *