HP i gigantyczny 21,5-calowy tablet. Będzie w stanie zastąpić peceta?

Rynek komputerów PC kurczy się coraz szybciej, a mobilne gadżety świetnie zastępują blaszaki znajdujące się pod biurkami. Poza rozwijającym się oprogramowaniem przybywa również większych ekranów.

Szybciej niż Samsung

Choć to Samsung znany jest z „rozwałkowywania” swoich urządzeń, HP postanowiło jako pierwsze wkroczyć na rynek naprawdę sporych tabletów. Nowe urządzenie o nazwie Slate 21 AIO wyposażono w matrycę o przekątnej aż 21,5 cala, a całość współpracuje również z myszką i klawiaturą, by niektórym zastąpić standardowego peceta.

Na zastosowany w urządzeniu HP ekran HD IPS trudno narzekać. Matryca ma oferować świetne odwzorowanie barw nawet pod kątem 30 stopni, czym bez wątpienia nie może się pochwalić wiele ekranów wykorzystywanych w komputerach osobistych.

Komu tablet zastąpi peceta?

Na pokładzie Slate 21 AIO nie znajdziemy znanego z komputerów PC systemu Windows. Zamiast tego zdecydowano się na znacznie mobilniejszego Androida w nowej wersji 4.2.2 Jelly Bean w połączeniu z 4-rdzeniowym procesorem Tegra 4. Oznacza to w skrócie, że choć maszyna jest bardzo wydajna, obsłuży jedynie aplikacje mobilne.

Tablet podłączony do myszy i klawiatury może więc przypominać komputer PC. Na razie jednak nie uruchomimy na nim pakietu Office czy windowsowych narzędzi i gier. Dla użytkowników, którzy tym się jednak nie przejmują, gigantyczny tablet dostępny będzie w cenie 399 dolarów, a w sklepach powinien pojawić się już we wrześniu.

Article source: http://di.com.pl/news/48406,1,HP_i_gigantyczny_215-calowy_tablet_Bedzie_w_stanie_zastapic_peceta-Adrian_Nowak.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *