Szkło Gorilla Glass firmy Corning teraz także dla laptopów


Wraz z adaptacją przez rynek systemu Windows 8, który łączy klasyczny pulpit i interfejs dotykowy Modern UI, na rynku pojawiło się mnóstwo laptopów z montowanym fabrycznie dodatkowym panelem dotykowym i komputerów typu convertible, łączących cechy klasycznego notebooka i tabletu. Jest to też źródłem nowych wyznwań dla producentów tego typu sprzętu.

Ekrany w klasycznych laptopach są bowiem znacznie mniej narażone na naprężenia, a w rezultacie uszkodzenia. Aby chronić nowy typ ekranu w komputerach z panelem dotykowym producenci muszą zadbać, aby osłaniające je szkło było wysokiej jakości. Sukcesu szuka tutaj firma Corning, która zawładnęła rynkiem smartfonów i tabletów, gdzie niemal każdy producent w swoich najlepszych jednostkach używa produkowanego przez tą firmę szkła Gorilla Glass.

Zobacz również:

 • CES: szkło Gorilla Glass 3 w akcji. Czy będzie chroniło ekran iPhone’a 5S/6?
 • Ekrany – giętkie i cienkie niczym papier
 • <!–/*
  * The backup image section of this tag has been generated for use on a
  * non-SSL page. If this tag is to be placed on an SSL page, change the
  * 'http://ads.idg.pl/www/delivery/…'
  * to
  * 'https://ads.idg.pl/www/delivery/…'
  *
  * This noscript section of this tag only shows image banners. There
  * is no width or height in these banners, so if you want these tags to
  * allocate space for the ad before it shows, you will need to add this
  * information to the tag.
  *
  * If you do not want to deal with the intricities of the noscript
  * section, delete the tag (from … to ). On
  * average, the noscript tag is called from less than 1% of internet
  * users.
  */–>

Firma Corning przed rozpoczęciem prac nad masową produkcją swojego szkła dla laptopów zdabała rynek i zauważyła, że konsumenci znacznie częściej narzekają na zadrapania i rysy na ekranach laptopów, niż smartfonów i tabletów. Uznano, że to dobry powód aby stworzyć nowy typ szkła Gorilla Glass o nazwie NBT. Będzie ono bazować na szkle Gorilla trzeciej generacji, które jest dwa razy bardziej odporne na zarysowania od poprzedniej wersji.

Chociaż na rynku znajdują się już laptopy chronione przez Gorilla Glass, nowa wersja NBT została specjalnie zaprojektowania z myślą o matrycach laptopowych. Jak na razie z producentów komputerów chęć użycia Gorilla Glass w swoich produktach wyraził Dell, ale jest duża szansa, że szybko zainteresują się nim inni producenci.

Ale trzeba pamiętać, że zastosowanie tego szkła to nie same plusy. Po pierwsze, podnosi to cenę produkcji. Po drugie, tak jak produkt Corning może lepiej chronić komputer przed zarysowaniem, to zwiększy także koszta wymiany całego ekranu jeśli i tak ulegnie on uszkodzeniu.

Article source: http://pcworld.feedsportal.com/c/34536/f/632104/s/2f62594a/l/0L0Spcworld0Bpl0Cnews0C3913620CSzklo0BGorilla0BGlass0Bfirmy0BCorning0Bteraz0Btakze0Bdla0Blaptopow0Bhtml/story01.htm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *