Sony Xperia Z2 ma o klasę lepszy wyświetlacz od Xperii Z1

Sony na targach MWC 2014 zaprezentowało nowy flagowy model smartfona o nazwie Xperia Z2. Wyeliminowano w nim jedną z największych wad poprzednika, jakim był ekran o słabych kątach widzenia i kiepskim odwzorowaniu kolorów.

<!– –>

Sony Xperia Z1 to zeszłoroczny flagowiec w ofercie japońskiego producenta. Został on zaprezentowany na targach IFA 2013 w Berlinie i po miesiącu trafił na sklepowe półki. Pod względem parametrów to nadal jedno z najlepszych urządzeń jakie można kupić. Niestety, urządzenie zostało wyposażone w słabej jakości ekran. Odwzorowanie kolorów i kąty widzenia wyświetlacza w Xperii Z1 nie stały na wysokim poziomie.

W nowym telefonie Xperia Z2, który został po raz pierwszy zaprezentowany światu na targach MWC 2014, zastosowany ekran jest wreszcie w stanie rywalizować z produktami konkurencji. Nowy panel to LCD IPS o rozdzielczości 1080p ma nieco dłuższą przekątną od poprzednika. Mamy tutaj do czynienia z ekranem 5,2 cala w Xperii Z2 w porównaniu do 5 cali w Xperii Z1. Odwzorowanie kolorów i kąty widzenia są wyraźnie lepsze, a pierwsze wrażenia z targów potwierdzają syntetyczne testy.

Zobacz również:

Jak donosi serwis PhoneArena, gamut kolorów wyświetlanych przez Xperię Z2 jest większy niż standardowa przestrzeń RGB, dzięki czemu odwzorowanie kolorów jest zbliżone do tego, co użytkownicy znają z ekranów SuperAMOLED. Ekran wygląda na naprawdę dobrze skalibrowany. Dobrze, że Sony wyciągnęło wnioski z błędów popełnionych w zeszłym roku, chociaż konsumenci posiadający Xperię Z1 mogą poczuć się nieco zawiedzeni.


Article source: http://www.pcworld.pl/news/395158/Sony.Xperia.Z2.ma.o.klase.lepszy.wy.wietlacz.od.Xperii.Z1.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *