Bill Clinton, Satya Nadella i inni chwalą Tima Cooka za publiczne przyznanie, że jest gejem

Szef Apple, Tim Cook, nieoczekiwanie przyznał publicznie, że jest „dumnym” gejem. Jak tłumaczy, zrobił to po to, aby pomóc innym osobom w pogodzeniu się ze swoją odmiennością oraz dać im siły do walki z nieakceptującym tego społeczeństwem. Po tym wyznaniu z różnych stron posypały się na Twitterze komentarze chwalące jego decyzję.

Współpracownicy

Phil Schiller napisał, że jego szef jest odważny oraz że jest dumny z tego, że dla niego pracuje i jest jego przyjacielem. Eddy Cue również stwierdził, że jest dumny ze swojego przyjaciela i współpracownika.

Zobacz również:

Jak syn Południa do syna Południa

Słowa uznania popłynęły też ze strony byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Billa Clintona, który zwrócił się do Cooka jako „syna Południa i fanatyka sportu”:

Obaj Panowie pochodzą z Południa: Clinton urodził się w Arkansas, natomiast Cook w Alabamie.

Szef konkurencyjnej firmy

Wsparcia nie zabrakło także od szefa odwiecznego konkurenta, czyli firmy Microsoft. Satya Nadella zainspirowany wyznaniem Cooka napisał, że „najbardziej trwałe i pilne pytanie w życiu brzmi „Co robisz dla innych?””.

Znany biznesmen kochający bicie rekordów

O kogo może chodzić? Oczywiście o Richarda Bransona, który napisał:

„Zastanawiam się jak ci wszyscy, którzy dyskryminują ludzi za to, że są gejami, traktują CEO Apple, gdy ich odwiedza”

Celebryci

Oczywiście nie zabrakło też wielu pozytywnych reakcji ze strony celebrytów.
_________________
Cóż, wydaje mi się, że w Polsce z deklaracja Cooka nie tylko ucieszyła mniejszości seksualne, ale również tych, którzy od dawna twierdzili, że „iPhone’y to sprzęt dla p…”.

Article source: http://www.pcworld.pl/news/399696/Bill.Clinton.Satya.Nadella.i.inni.chwal.Tima.Cooka.za.publiczne.przyznanie.ze.jest.gejem.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *