Windows 10: kolejne nowości w styczniu 2015 r.

Pod koniec stycznia 2015 roku Microsoft zorganizuje konferencję poświęconą przede wszystkim konsumenckim funkcjom systemu Windows 10.

<!– –>

Microsoft udostępniając system Windows 10 Technical Preview uruchomił Windows Insider Program. Dzięki niemu, jak zadeklarował, zamierza bacznie wsłuchiwać się w opinie użytkowników. Jednocześnie obiecał „bardzo częste” aktualizacje nie podając jednak żadnych szczegółów na ten temat. Według „ludzi znajdujących się blisko prac rozwojowych Windows 10” wspomniane aktualizacje miały być dostarczane raz, a może nawet dwa razy w miesiącu.

Przez pewien czas Microsoft faktycznie wywiązywał się z tej obietnicy. W połowie listopada zapowiedział jednak, że do końca 2014 roku nie udostępni już żadnej nowej kompilacji Windows 10 Technical Preview. Nieco później zadeklarował, że w na początku 2015 dowiemy się więcej na temat konsumenckich funkcji nowego systemu.

Zobacz również:

Jak donosi serwis The Verge, Microsoft dotrzyma słowa: pod koniec stycznia zorganizuje poświęconą wspomnianym konsumenckim funkcjom konferencję. Biorąc pod uwagę Windows Insider Program oraz rezygnację z grudniowej aktualizacji wydaje się, że możemy oczekiwać kolejnej kompilacji Windows 10 Technical Preview, która faktycznie zaoferuje szereg „konsumenckich” zmian. Obecnie najczęściej mówi się o powrocie do Menu Start oraz nowym dotykowym interfejsie o nazwie Continuum.

Co nas jeszcze może czekać?

Mamy dwie propozycje:

– szczegóły na temat planów dotyczących smartfonów i tabletów z Windows
– udostępnienie pierwszej wersji poglądowej Windows Phone 10


Article source: http://www.pcworld.pl/news/400083/Windows.10.kolejne.nowo.ci.w.styczniu.2015.r.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *