foobar2000

Peter Pawlowski nie ustaje w ulepszaniu stworzonego przez siebie odtwarzacza i wypuścił właśnie jego najnowsze wydanie, oznaczone numerem 1.3.6. Jest ono do pobrania z naszej strony.

<!– –>

Na początku warto zaznaczyć, że nie ma tu żadnych rewolucyjnych zmian i foobar2000 wciąż wspiera olbrzymią liczbę formatów audio przy niskim użyciu zasobów systemowych. Nie pogorszyła się również w żaden sposób jakość odtwarzanej muzyki. Zmiany wprowadzone w tej edycji dotyczą aktualizacji biblioteki libFLAC do wydania 1.3.1. Warto przypomnieć, że libFLAC już raz okazał się źródłem kłopotów – wersja 1.20 posiadała krytyczny błąd, dzięki któremu haker mógł włamać się do komputera. Dotyczyło to współtworzonego przez Pawlowskiego Winampa (a konkretnie jego edycji 5.35 i 5.5) i pisaliśmy o sprawie ponad siedem lat temu.

W foobar2000 podobna rzecz nie będzie miała miejsca z dwóch powodów – po pierwsze biblioteka w tej wersji nie jest dziurawa, a po drugie – oprócz jej aktualizacji autor wprowadził poprawki mechanizmów związanych z bezpieczeństwem odtwarzacza. Można więc spokojnie go używać, rozkoszując się plikami audio każdego formatu. foobar2000 w stabilnej wersji 1.3.6 można pobrać tutaj.

Zobacz również:


Article source: http://www.pcworld.pl/news/400095/foobar2000.kolejna.edycja.popularnego.odtwarzacza.multimediow.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *