Facebook wprowadzi opcję pozwalającą pozostawić swoje konto "w testamencie"

Z Facebooka korzysta aktywnie ponad pół miliarda osób, więc z samej statystyki wynika, że wiele z nich nie przeżyje do końca 2015 roku. Facebook postanowił wprowadzić możliwość wyznaczenia osoby, która zajmie się kontem po zgonie właściciela.

<!– –>

Usługa ta zwie się „Legacy Contact” – jak na razie zaczyna być wdrażana dla użytkowników portalu w Stanach Zjednoczonych, a w dalszych miesiącach ma objąć cały świat. Posiadacz konta może za jej pomocą wyznaczyć osobę, która w przypadku jego zgonu będzie mogła zająć się profilem. Będzie możliwość skasowania go, ale również i pozostawienie go z dodanym przed imieniem i nazwiskiem przedrostkiem „Remembering”. Jak do tej pory w przypadku śmierci Facebook automatycznie blokował konto i kasował je po jakimś czasie – choć zastanawia mnie, w jaki sposób administratorzy dowiadywali się o zgonie użytkownika? Wracając do Legacy Contact, jest tu jeszcze jedna ciekawa rzecz – „dziedzic” profilu będzie mógł zamieszczać na nim nowe zdjęcia profilowe oraz aktualizować status.

Ustawienia Facebooka

Choć z jednej strony wydawać się to może dość niepotrzebne, to z drugiej pozwoli to rodzinie na pozostawienie takiej specyficznej „tablicy pamiątkowej” po zmarłej osobie. Ostatnia rzecz, która ma pojawić się z Legacy Contact, to możliwość pobrania wszystkich zdjęć i klipów z galerii użytkownika w jednej paczce. No cóż, można się zatem ironicznie pocieszyć, że kiedy nas już nie będzie, pozostaniemy przynajmniej na FB… o ile „dziedzic” nie zdecyduje się na skasowanie konta.

Zobacz również:


Article source: http://www.pcworld.pl/news/400915/Facebook.wprowadzi.opcje.pozwalaj.c.pozostawic.swoje.konto.w.testamencie.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *