Sony Xperia Z4

Smartfon Sony Xperia Z4 zagościł się w bazie danych banchmarku GFXBench. Oto jego specyfikacja.

<!– –>

Do tej pory poznaliśmy jedynie dwa flagowe smartfony czołowych firm – modele Samsung Galaxy S6 i HTC One M9. Z zamieszczanych przez Was komentarzy wynika, że z niecierpliwością oczekujecie również premiery modelu Sony Xperia Z4. Jak się właśnie dowiadujemy, ktoś z pracowników Sony prawdopodobnie testuje urządzenie przy wykorzystaniu benchmarku GFXBench. Dzięki temu możemy poznać jego domniemaną specyfikację, która przedstawia się następująco:

– 5,1-calowy wyświetlacz Full HD
– układ Qualcomm Snapdragon 810
– 3 GB RAM
– 32 GB pamięci flash
– aparat 20 MP
– aparat 5 MP
– Bluetooth, GPS, NFC, Wi-Fi

Podczas testów urządzenie pracowało pod kontrolą systemu Android 5.0.2 Lollipop.

Slot kart pamięci

Przy tej okazji warto przypomnieć o niepokojących spekulacjach na temat slotu kart pamięci w Xperii Z4. Część źródeł twierdzi bowiem, że Sony zamierza z niego zrezygnować. Miejmy nadzieję, że tak się nie stanie.

Zobacz również:

Sony Xperia Z4 – kiedy premiera?

Początkowo oczekiwaliśmy premiery smartfona Xperi Z4 podczas targów MWC w Barcelonie. Nie doczekaliśmy się jej, chociaż prawdopodobnie urządzenie było prezentowane na zamkniętym pokazie przeznaczonym dla partnerów Sony. Kolejna „propozycja” to „lato”, a dokładniej bardzo późny okres lata: 4-9 września, targi IFA 2015.

Biorąc pod uwagę fakt, że do tej pory nie mamy żadnej informacji ze strony Sony na temat Xperii Z4 oraz, że premiera modelu Xperia Z3 miała miejsce 24 marca 2014 roku niestety nie można wykluczyć letniego terminu. To zaś oznaczałoby, że firma Sony, która traci na produkcji smartfonów, zamierza zrezygnować z 6-miesięcznego cyklu wydawniczego nowych modeli z linii Xperia Z.


Article source: http://www.pcworld.pl/news/401461/Sony.Xperia.Z4.specyfikacja.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *