ZAiKS: możecie kopiować utwory na własny użytek

WOW, ZAIKS i sp. (czytaj kolesi) przekazali nam cenną informację, że możemy chodzić, stać a nawet leżeć. Kurna o tym każdy rozgarnięty wie i to od dawna. Natomiast tłumaczenie, że opłata to rekompensata za tą naturalną możliwość, trafia do artystów to KŁAMSTWO !!!!!. trafia i owszem ale tylko tych zrzeszonych, często niesłusznie. Wszystkie te instytucje to PATOLOGIA.
Przykład? a proszę, słucham artysty A, który nie jest zrzeszony, a pieniądze dostaje artysta B którego nie słucham.
Kontroler może przyjść i zażądać opłaty za słuchanie artysty A pomimo, że nie ma on i nie chce mieć z nimi nic wspólnego, bo na to pozwala ustawa. A pieniądze, ano opłata pobrana, artysta nie chce mieć z nimi nic wspólnego, więc kasa trafia na konto organizacji i ona się bogaci, ma kasę na pałace i super gaże.
Cała to opłata to PATOLOGIA, ze się tak powtórzę, przykład? Jest niby ona podatkiem od MOŻLIWOŚCI kopiowania na użytek prywatny, to dlaczego jest doliczana do kserokopiadek w firmach? Gdzie taki proceder nie ma miejsca (urządzenia są zablokowane np. pinem)?

Poza tym skoro to pieniądze ze zbiórki powszechnej, dlaczego nie jest przejrzyście wskazane komu i ile, oraz kiedy wypłacono?

POWTÓRZĘ, MAFIA wyłudzająca kasę dla swoich od wszystkich. Rozwalić to.

Article source: http://www.pcworld.pl/news/401836/ZAiKS.mozecie.kopiowac.utwory.na.wlasny.uzytek.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *