Z telefonu na ścianę

Podczas Lenovo Tech World w Pekinie chiński producent elektroniki przedstawił sporo swoich nowości oraz koncepcji, dzięki którym zmienić może się sposób interakcji ludzi z urządzeniami. W wydarzeniu tym wzięli także udział dyrektorzy Intela, Microsoftu i Baidu. Jedną z nowinek, jaką przedstawiła firma Lenovo jest telefon Smart Cast.

To pierwszy na rynku smartfon z laserowym projektorem, dzięki czemu obraz z telefonu można wyświetlać na stole czy na ścianie. W ten sposób zyskujemy dużą klawiaturę, klawisze pianina czy ekran, na którym możemy oglądać filmy lub zdjęcia. Aplikacje uruchamiane są i obsługiwane poprzez dotyk wyświetlanego, na innej niż ekran powierzchni, obrazu.

Można w ten sposób korzystać z gier, programów użytkowych (jak aplikacje do rysowania, robienia notatek lub kalkulator) czy pisać maile. Korzystanie z internetu także zyskuje nowy wymiar, dzięki możliwości oglądania stron w trybie pełnoekranowym (czyli np. na ścianie). Znacznie łatwiejsze staje się pisanie.

Pomysł wydaje się być bardzo ciekawy – rzadko kto posiada w domu projektor, w telefonem Lenovo do domowych zastosowań przestaje on być niezbędny. Kwestią otwartą pozostaje oczywiście jakość wyświetlanego obrazu (jeśli np. rzucamy go na ścianę), a także dokładność urządzenia w wychwytywaniu naszych ruchów.

Article source: http://di.com.pl/z-telefonu-na-sciane-52277

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *