Chińska firma przedstawia trzy roboty do walki z terroryzmem

Choć roboty te mają „zabawkowe” rozmiary, na polu walki mogą stanowić mocną siłę, a ich działania być ze sobą skoordynowane. Każdy posiada inną specjalizację.

<!– –>

Roboty pokazane zostały przez HIT Robot Group na kongresie 2015 World Robot Conference w Pekinie. Pierwszy model przeznaczony jest do działań zwiadowczych i rozpoznawczych, a także wykrywania skażeń chemicznych, trujących gazów i materiałów wybuchowych. Umożliwiają mu to wbudowane kamery oraz sensory. Zdobyte informacje przesyła do bazy głównej w celu ich analizy. Drugi robot to mechaniczny saper, który ma za zadanie rozbrajać i neutralizować wykryte bomby. Waży niecałe 12 kilogramów, a wykonany jest z aluminium i specjalnych plastików. W założeniu ma być przenoszony na plecach żołnierza w okolice miejsca, gdzie odkryto materiał wybuchowy.

Roboty na 2015 World Robot ConferenceKliknij, aby powiększyćRoboty na 2015 World Robot Conference

Trzeci model służy do bezpośredniej walki. Wyposażony jest w broń krótkiego kalibru, bezodrzutowe karabiny oraz granatnik. Może razić na duży dystans dzięki lunecie. Cena tego tria wynosi 1,5 miliona juanów (ok. 950 tys. złotych). Celem ich powstania jest pomoc w operacjach wymierzonych w terrorystów, ale mają służyć też bezpieczeństwu publicznemu, pomagać w pracach polowych i trudnym terenie. Pierwszy zestaw robotów został już sprzedany – nabyła go pekińska policja.

Zobacz również:

Article source: http://www.pcworld.pl/news/403798/Chinska.firma.przedstawia.trzy.roboty.do.walki.z.terroryzmem.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *