Google oznaczy witryny, które nie używają szyfrowania

Firma Google będzie informowała internautów o „niebezpiecznych” witrynach, które nie używają protokołu HTTPS.

<!– –>

Firma Google zamierza zadbać o zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników przeglądarki Chrome: w przyszłości wyświetli ona ostrzeżenie w postaci czerwonego znaku „x” w pasku adresu witryny, która nie korzysta z szyfrowania.

Google wpisuje się tym samym w kampanię „Encrypt All The Things”, która ma na celu przekonanie jak największej liczby administratorów stron internetowych do rezygnacji z protokołu HTTP na rzecz szyfrowanej jego wersji HTTPS.

Zobacz również:

„Celem zmiany jest danie wyraźnego sygnału internaucie, że strona, z której zamierza skorzystać wykorzystuje protokół HTTP niezapewniający bezpieczeństwa danych” – tłumaczy Google.

Chris Palmer, inżynier bezpieczeństwa z zespołu zajmującego się Chrome, zaprezentował na Twitterze zdjęcie, dzięki któremu możemy przekonać się, jak będzie wyglądało oznakowanie „niebezpiecznych” (takiego określenia użyła Parisa Tabriz, znana również jako „Księżniczka Bezpieczeństwa Google”) stron:

Google Chrome oznaczy niebezpieczne strony czerwonym znakiem Kliknij, aby powiększyćGoogle Chrome oznaczy niebezpieczne strony czerwonym znakiem „x”

Na koniec warto wspomnieć, że opisane działania zainicjowane zostały już w 2014 roku, kiedy to podczas konferencji I/O firma Google stwierdziła, iż będzie dążyła do tego, aby strony HTTPS „były wszędzie”. Zadeklarowała też wówczas, że strony korzystające z tego protokołu będzie premiowała w wynikach wyszukiwania.

Article source: http://www.pcworld.pl/news/404367/Google.oznaczy.witryny.ktore.nie.uzywaj.szyfrowania.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *