Bardziej od smartfonów uzależniają się kobiety, czy mężczyźni? Znamy już odpowiedź

Profesor Chang Jae-yeon z południowokoreańskiego Ajou University przeprowadził badania mające na celu określenie różnic w poziomie uzależnienia od smartfonów pomiędzy kobietami i mężczyznami. Okazało się, że to kobiety częściej nie mogą oderwać się od swojego ukochanego gadżetu.

Badanie przeprowadzono na grupie 1236 studentów i studentek z sześciu uczelni. Uzyskane wyniki przedstawiają się następująco:

Zobacz również:

– 52% respondentek korzysta ze smartfona co najmniej 4 godziny dziennie (29,4% w przypadku mężczyzn)

– 22,9% respondentek korzysta ze smartfona 6 godzin dzienne (10,8% w przypadku mężczyzn)

Jak widać, nie mamy tutaj do czynienia z lekką „przewagą”, lecz ogromną różnicą pomiędzy kobietami i mężczyznami.

Jak kobiety korzystają ze smartfona?

Z badania wynika, że kobiety przeglądają głównie sieci społecznościowe, w szczególności Facebooka i Instagram. Jest to zgodne z wcześniejszymi badaniami, które wykazały, że więcej zarejestrowanych użytkowników Facebooka to kobiety.

Kolejny interesujący wniosek z badania jest taki, że mężczyźni częściej korzystają ze smartfona w czasie przerw podczas gdy aż 37,2% sięga po niego praktycznie co chwilę, nawet podczas rozmowy z innymi. Dodatkowo aż 20,1% kobiet czuje się niepewnie, gdy nie mają możliwości korzystania ze smartfona, co w przypadku mężczyzn zdarza się znacznie rzadziej (8,9%).

W podsumowaniu raportu czytamy, że uzależnienie od smartfonów kobiet jest o 10% wyższe.

Article source: http://www.pcworld.pl/news/405509/Bardziej.od.smartfonow.uzalezniaj.sie.kobiety.czy.mezczy.ni.Znamy.juz.odpowied.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *