MediaTek Pump Express 3.0: w chwilę podładujesz akumulator smartfona do 70%

MediaTek Pump Express 3.0 to zapowiadająca się świetnie technologia pozwalająca na bardzo szybkie podładowanie akumulatora smartfona.

<!– –>

Z czasem pracy smartfonów na baterii nie jest najlepiej, chociaż w ostatnich latach pojawiają się różne mniej i bardziej skuteczne technologie mające go wydłużyć. Dostępne jest też inne rozwiązanie, które sprawia, że problem ten jest mniej uciążliwy: przyspieszenie procesu ładowania akumulatora. Zapewnia to platforma firmy Qualcomm, która, jak się właśnie okazuje, doczeka się za kilka miesięcy solidnej konkurencji w postaci technologii o nazwie Pump Express 3.0 opracowanej przez inżynierów firmy Mediatek.

Pump Express 3.0 cechują bardzo dobre wyniki:

– zapewniać ma możliwość naładowania akumulatora od 0 do 70 proc. w 20 minut

– 5-minutowe ładowanie pozwalać ma na godzinę rozmów

Dla porównania, wspomniana technologia Quick Charge 3.0 Qualcomma umożliwiać ma w teorii (w praktyce ciężko to osiągnąć) ładowanie od 0 do 70 proc. w niespełna pół godziny.

Zobacz również:

    Jak to działa?

    Inżynierowie firmy Mediatek zdecydowali się na zastosowanie tzw. „ładowania bezpośredniego” polegającego na bezpośrednim przesyle energii z przewodu do akumulatora z pominięciem układu ładowania wewnątrz smartfona. System ten zapewniać ma dodatkowo, że smartfon nie nagrzewa się. Co z bezpieczeństwem? Dba o nie ponoć ponad 20 systemów.

    Poniżej film promujący Pump Express 3.0:

    Kiedy premiera?

    Premiera rynkowa technologii Pump Express 3.0 spodziewana jest w III kwartale 2016 roku. Pierwszą platformą ją wspierającą będzie MediaTek Helio P20. Na koniec warto też dodać, że szybkie ładowanie wymagało będzie od producentów smartfonów zastosowania złącza USB typu C.

Article source: http://www.pcworld.pl/news/405505/MediaTek.Pump.Express.3.0.w.chwile.podladujesz.akumulator.smartfona.do.70.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *