Aktualizacja: Masz notebook Lenovo z Windows 10? Jak najszybciej usuń niebezpieczną aplikację

Firma Lenovo poinformowała, że w narzędziu Lenovo Accelerator Application, które przyspieszać ma uruchamianie jej aplikacji, znajduje się groźna luka. Proces o nazwie LiveAgent, który jest komponentem modułu aktualizacyjnego wspomnianego narzędzia, nie stosuje podczas sprawdzania dostępności aktualizacji i ich pobierania połączeń szyfrowanych. Co więcej, nie sprawdza również podpisów cyfrowych przed uruchomieniem pobranych plików.

Luka pozwala na przeprowadzenie ataku „man in the middle”, za pomocą którego atakujący przejmuje kontrolę ruchem użytkownika. Może tego dokonać np. gdy korzysta on z niezabezpieczonej sieci WiFi.

Zobacz również:

Jakie komputery są niebezpieczne?

Firma Lenovo twierdzi, że problem dotyczy notebooków i komputerów PC z Windows 10. W sumie wymienia ponad 100 modelu, w śród których, co warto podkreślić, nie ma żadnego z linii ThinkPad i ThinkStation.

Jak usunąć Lenovo Accelerator Application?

Idź: UstawieniaSystemAplikacje i funkcje (wyszukaj groźną aplikację i ją usuń)

Nie tylko Lenovo

Na koniec warto dodać, że opisaną lukę wykryli specjaliści z Duo Security, którzy zajęli się sprawdzeniem narzędzi aktualizacyjnych OEM. LiveAgent okazał się tutaj najgorszym komponentem, lecz inne mniej niebezpieczne luki wykryto na wszystkich badanych notebookach. Poza sprzętem Lenovo były to modele dostarczone przez firmy Acer, ASUSTeK Computer, Dell i HP.

Sprawdź, czy twój komputer jest zagrożony.

Article source: http://www.pcworld.pl/news/405534/Masz.notebook.Lenovo.z.Windows.10.Jak.najszybciej.usun.niebezpieczn.aplikacje.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *