Windows 10 otrzyma z Redstone 3 nową powłokę graficzną Neon

Projekt Neon dla Windows 10 wniesie nowy język programowania, który pozwoli na dalszy rozwój interfejsu graficznego, a więc interfejsu Metro opartego na kaflach. Użytkownicy otrzymają do dyspozycji UI, który będzie znacznie ciekawszy od obecnego statycznego zapewniając „dużą płynność i sporo ruchu”.

<!– –>

Windows 10 z nowym językiem projektowania NEON

Serwis WindowsCentral podzielił się interesującymi doniesieniami na temat Windows 10. Wynika z nich, że wraz z aktualizacją Redstone 3 „dziesiątka” otrzyma nowy język projektowania o nazwie Neon.

Projekt Neon dla Windows 10 – czego oczekiwać?

Projekt Neon stanowiący kolejny krok w rozwoju interfejsu graficznego „okienek” (ewolucja MDL2) ma się podobno skupiać na goglach HoloLens i funkcjach 3D. Stanowić ma jakby most pomiędzy środowiskiem holograficznym, rzeczywistości rozszerzonej i desktopowym.

Zobacz również:

Windows 10 – Microsoft stawia na 3D

Warto dodać, że Microsoft prezentując kilka tygodni temu komputer All-in-One – Surface Studio – potwierdził, że stawia na technologie 3D. Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość mają stanowić kluczowy element aktualizacji Windows 10 Creators Update.

Windows 10 Redstone 3 – kiedy premiera?

W marcu 2017 roku zostanie udostępniona wspomniana aktualizacja Windows 10 Creators Update. Aktualizacja Redstone 3 ma się ponoć pojawić pod koniec 2017 roku. Kilka miesięcy wcześniej z projektem Neon zapoznają się uczestnicy programu Windows Insider.

Article source: http://www.pcworld.pl/news/406742/Windows.10.otrzyma.z.Redstone.3.now.powloke.graficzn.Neon.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *