Niebieski ekran śmierci (BSOD) w wersji GSOD dla testujących Windows 10

Niebieski ekran śmierci (BSOD)

Niebieski ekran śmierci (BSOD) to niespodziewany, irytujący i przynoszący najgorsze wieści element, z którym prawdopodobnie spotkała się większość użytkowników Windows. Właśnie doczekał się on nowej wersji w postaci zielonego ekranu śmierci (GSOD). Dodać jednak należy, że „testowej” wersji.

Zielony ekran śmierci (GSOD)

28 grudnia Matthijs Hoekstra z Windows Enterprise Development Platform zamieścił następujący wpis na Twitterze dotyczący „wycieku” kompilacji Windows 10 build 14997:

Zobacz również:

„Fajnie jest czytać o tych wszystkich nowych funkcjach, które ludzie odkrywają w kompilacji, która wyciekła. Ich uwadze uciekła jednak jedna duża zmiana! Ogromna zmiana! Ciekawe, kiedy ją znajdziecie”

Dzisiaj dokonał tego @Chris123NT zamieszczając na Twitterze zrzut ekranu prezentujący…zielony ekran śmierci (GSOD):


Zielony ekran śmierci (GSOD)

Zielony ekran śmierci (GSOD)

Zielony Ekran śmierci (GSOD): skąd ta zmiana?

Oczywiście powstaje pytanie skąd ta zmiana? Matthijs Hoekstra wyjaśnia, że zielona wersja ekranu przygotowana została jedynie z myślą o uczestnikach programu Windows Insider i pozwolić ma zespołowi pracującemu nad rozwojem Windows w rozróżnianiu raportów o błędach pojawiających się w testowanych kompilacjach. Dlaczego jednak niebieski kolor został zastąpiony akurat zielonym? Na to pytanie nikt nie zna odpowiedzi…

Article source: http://www.pcworld.pl/news/407006/Niebieski.ekran.mierci.BSOD.w.wersji.GSOD.dla.testuj.cych.Windows.10.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *