Smartfon dla fotografa – jaki wybrać?

smartfon dla fotografa - matrixmedia.pl

Jasny obiektyw

Jeżeli chcemy, aby nasze zdjęcia były dobrej jakości, powinniśmy zainwestować w smartfona z jasnym obiektywem. Posiadając tego typu sprzęt, będziemy w stanie wykonać lepsze fotografie w niedoświetlonych pomieszczeniach oraz po zmierzchu.

Duża matryca               

Im większa matryca tym lepsze odwzorowanie kolorów, a co za tym idzie wyższa jakość wykonywanych zdjęć. Choć fotografie wykonywane smartfonem nie będą tak dobre, jak te zrobione profesjonalną lustrzanką, ich jakość będzie naprawdę zadowalająca. Nowoczesne telefony posiadają matrycę o wielkości 1/3 cala i w takie najlepiej się zaopatrzyć – podpowiada Artur Piórkowski z Matrix Media.

Liczba megapikseli

Dobry aparat w smartfonie powinien mieć między 12-14 megapikseli. W tego typu sprzęcie nie potrzebujemy ich więcej. Wyższe liczby przydają się właściwie tylko wtedy, jeżeli chcemy wywołać wykonane zdjęcia w wielkim formacie. Do tego używane są jednak profesjonalne lustrzanki.

Niezbędne dodatki

Warto szukać smartfonów, które posiadają stabilizację obrazu. Dzięki temu nasze zdjęcia nie będą rozmazane, nawet kiedy wykonywać będziemy je w ciemnych, niedoświetlonych pomieszczeniach lub nocą.

Przydatna będzie również wysokiej jakości lampa błyskowa. Polecamy szczególnie te ksenonowe, choć równie dobrze sprawdzą się i diody LED.

Dodatkowe funkcje

Aparaty w dobrych smartfonach posiadają wiele ciekawych funkcji przydatnych podczas robienia i obrabiania zdjęć. Dzięki nim stworzyć możemy fotografię HDR lub panoramę. Tryb portretu pomoże wygładzić twarz i podkreślić urodę modela. Znajdziemy również programy do wykonywania zdjęć nocnych, fotografii zachodów słońca lub fajerwerków.

 

Article source: http://di.com.pl/smartfon-dla-fotografa---jaki-wybrac-57073

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *